Sponsored Links

Sponsored Links

Archives

RESULTS: Lotoshino 2013 – Armwrestling Championship │26 – 27 January 2013

Original – armonline.ucoz.ru │ Google Translate:

Arm Wrestling Tournament

 26-27 January 2013 GP Lotoshino

Number of participants: 56
Teams:
Azerbaijan, Belarus, Belgorod., Kaluga reg., Leningrad Oblast, Lithuania, Moldova, Moscow, Moscow reg., Orel., Saint-Petersburg, Tver Region., Turkmenistan, Ukraine, Uzbekistan, Khanty-Mansiysk, Yaroslavl region.,

Individual championship

months

that

Last Name, First Name qualification The subject of the Russian Federation, the City of

left-hand

right-hand man

sum

points

place

glasses

place

glasses

 

WOMEN weight category up to 60 kg

1

Smooth Irina msmk Moscow

1

25

1

25

50

2

Alina Volkova ms Khanty-Mansiysk

2

17

2

17

34

3

Lily Starovoit MMR Moscow region

3

9

3

9

18

4

Ramin Dzitieva Moscow

4

5

4

5

10

 

WOMEN weight category ST. 60 kg

1

Samoth Alina ZMS Moscow

1

25

2

17

42

2

Gavrilova Olga ZMS Moscow

4

5

1

25

30

3

Ahmetgareeva Sofia msmk Moscow

2

17

3

9

26

4

Burmistrov Irina Moscow region

3

9

4

5

14

 

MEN weight category up to 60 kg

1

Michael Tovmasyan ms Moscow

1

25

1

25

50

2

Ruslan Balayush Moldova

3

9

2

17

26

3

Solntsev Anton ms Orel region

2

17

5

3

20

4

Sergei Fedotov MMR Moscow region

5

3

3

9

12

5

Rudi Daniel Tver region

8

4

5

5

6

GIMADIEV Marat Moscow

4

5

7

5

7

Andrei Pershin MMR Moscow region

7

6

2

2

8

Sergei Yoltuhovsky MMR Moscow region

6

2

9

2

9

Sergei coachmen Moscow region

9

8

 

MEN weight category up to 70 kg

1

Vadim Akperov msmk Azerbaijan

1

25

1

25

50

2

Motorin Dmitry ms Moscow

2

17

3

9

26

3

Sergei Nikitchenko msmk Moscow

7

2

17

17

4

Volkvadze George MMR Moscow

3

9

4

5

14

5

Kok Dmitry ms Moscow

4

5

8

5

6

Victor Fomin ms Orel.

6

2

6

2

4

7

Kasyanov Denis ms Orel region

5

3

9

3

8

Chernyak Cyril Moscow region

9

5

3

3

9

Ilya Petrov Tver region

8

7

10

Feoktistov Artem 1 p Tver region

10

10

11

Dmitry Belyakov Tver region

11

11

12

Baboshin Jacob 1p Tver region

12

12

 

MEN weight category up to 80 kg

1

Timur Mamedov ZMS Belgorod region

1

25

1

25

50

2

Tuliullinov Rustem ms Moscow region

2

17

4

5

22

3

Mundzhishvili Alexander ms Moscow

5

3

2

17

20

4

Kazimir Iskandarov msmk St. Petersburg

3

9

3

9

18

5

Radjabov Magomed ms Moscow

4

5

5

3

8

6

Tollan Akhal ms Turkmenistan

6

2

7

2

7

Bayanduryan Arthur MMR Moscow

7

6

2

2

 

MEN weight category up to 90 kg

1

Roman Filippov msmk Moscow

1

25

2

17

42

2

Gusov Alexander msmk Moscow region

5

3

1

25

28

3

Pushkin, Gennady Moscow region

2

17

3

9

26

4

Sergei Khristenko Orel region

3

9

4

5

14

5

Mamyan Arkady Tver region

4

5

5

3

8

 

MEN weight category up to 100 kg

1

Tsoriev Dzambolat msmk Leningrad Region

1

25

1

25

50

2

Andrey Korolev ms Moscow region

2

17

2

17

34

3

Leonid Ormanzhi Moldova

3

9

3

9

18

4

Sergei Sergelyakh msmk Belarus

4

5

5

3

8

5

Khudoyarov Farhaz Uzbekistan

5

3

4

5

8

6

Konstantin Simonov MMR Tver region

6

2

6

2

4

 

MEN exceeding 100 kg weight category

1

Ivan Matyushenko msmk Moscow

1

25

2

17

42

2

Sergey Tokarev ZMS Ukraine

2

17

1

25

42

3

Anton Minaev ms Moscow

3

9

4

5

14

4

Agashirinov Imiraslan ms Moscow

5

3

3

9

12

5

Sergey Noskov ms Moscow

4

5

5

3

8

6

Guryanov Denis Moscow region

6

2

6

2

4

7

Molev Anton Yaroslavl region

8

7

8

Mikelenis Vidas Lithuania

7

9

9

Ivan Makarov Tver region

9

8

 

Absolute weight category

Left-hand

Right-hand man

Ivan Matyushenko -1Filippov Roman -2Tsoriev Dzambalat -3Agashirinov Imiraslan -4Sergey Tokarev -5Sergei Noskov -6

Timur Mamedov -7

Akperov Vadim -8

Kazimir Iskandarov -9

Mamyan Arkady -10

Sergey Tokarev -1Ivan Matyushenko -2Agashirinov Imiraslan -3Gusov Alexander – 4Filippov Roman -5Akperov Vadim -6

Timur Mamedov -7

Tovmasyan Michael -8

Kazimir Iskandarov -9

Sergei socks -10

-11 Anton Minaev

Tsoriev Dzambalat -12

Molev Anton -13

Kok Dmitry -14

 

Team championship

place

Subject of the RF

sum

points

1

Moscow

151

2

Moscow region.

64

3

Moldova

26

4.6

Belgorod.

25

4.6

Azerbaijan

25

4.6

Leningrad Region

25

9.7

Khanty-Mansiysk

17

9.7

Ukraine

17

9.7

Kaluga region

17

10

Orel.

16

11

Tver region

8

12-13

Byelorussia

5

12-13

St. Petersburg

5

14

Uzbekistan

3

15

Turkmenistan

2

16-17

Lithuania

16-17

Yaroslavl region

Judicial tribunal 

Full name

Post

Category

Region

1

Danilov VM

Chap. judge

International

Moscow

2

Mentsikaynen NN

Chap. secretary

International

Moscow

3

Andrew Shershnev

referee

International

Moscow

4

Andrei Pershin

referee

Category 1

Moscow region

5

Tuliullinov Rustem

referee

Republican

Moscow region

6

Sergey Noskov

referee

Republican

Moscow

Chief Justice Daniel VM

The Chief Secretary Mentsikaynen NN

Original – armonline.ucoz.ru │ Google Translate

___________________________________________________________________________

See all the articles about 

___________________________________________________________________________

Related Post

Comments are closed.