RESULTS: ORAWA ARMWRESTLING CHALLENGE 2013 │06 July 2013, PHOTOS, VIDEOS

Andrey Pushkar and the SENIOR MEN LEFT +95 KG podium:  Dariusz Muszczak (no.2), Jan Żółciński (no.1),  and the 3rd place from the SENIOR MEN LEFT 95 KG - Jakub Janczy
Andrey Pushkar and the SENIOR MEN LEFT +95 KG podium: Dariusz Muszczak (no.2), Jan Żółciński (no.1), and the 3rd place from the SENIOR MEN LEFT 95 KG – Jakub Janczy
ORAWA ARMWRESTLING CHALLENGE 2013 │Photo Source: Orawa Armwrestling Challenge 2013 – piotrekurban.com – fotografia
This results table was made by XSportNews.com using the official results from Orawa Armwrestling Challenge:

(If you copy this results table, please also add a link to this article)

SENIOR MEN LEFT 63 KG SENIOR MEN RIGHT 63 KG
1. GRALAK, MACIEJ. ARM FANATIC GRUDZIĄDZ; 1. KOTLARZ, DAMIAN. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
2. KOTLARZ, DAMIAN. MCKIS TYTAN JAWORZNO; 2. GRALAK, MACIEJ. ARM FANATIC GRUDZIĄDZ;
3. KUŚNIERCZYK, DAMIAN. MCKIS TYTAN JAWORZNO; 3. KUŚNIERCZYK, DAMIAN. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
4. KUBACKA, PATRYK. NIEDŹWIEDZIE ORAWY; 4. KUBACKA, ŁUKASZ. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
5. KUBACKA, ŁUKASZ. NIEDŹWIEDZIE ORAWY; 5. KUBACKA, PATRYK. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
SENIOR MEN LEFT 70 KG SENIOR MEN RIGHT 70 KG
1. VOJENCAK, JAN. SLOVAKIA; 1. PODGÓRSKI, MARIUSZ. PYTON;
2. PODGÓRSKI, MARIUSZ. PYTON; 2. VOJENCAK, JAN. SLOVAKIA;
3. MYSZKIEWICZ, KAROL. PYTON; 3. MYSZKIEWICZ, KAROL. PYTON;
4. FABER, MILAN. SLOVAKIA; 4. PAŁASZEWSKI, GRZEGORZ. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
5. KOTUL, FRANTISEK. SLOVAKIA; 5. FABER, MILAN. SLOVAKIA;
6. CICHOWLAS, DANIEL. PACO LUBLIN; 6. CICHOWLAS, DANIEL. PACO LUBLIN;
7. BUGAJ, PATRYK. TITANARM OPOLE; 7. BUGAJ, PATRYK. TITANARM OPOLE;
8. BRYJA, ANDRZEJ. CZARNA GÓRA; 8. KOTUL, FRANTISEK. SLOVAKIA;
9. POPIELARCZYK, MATEUSZ. ZŁOTY ORZEŁ CHOSZCZNO; 9. BRYJA, ANDRZEJ. CZARNA GÓRA;
10. POLACZEK, GRZEGORZ. NIEDŹWIEDZIE ORAWY; 10. POLACZEK, GRZEGORZ. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
11. POPIELARCZYK, MATEUSZ. ZŁOTY ORZEŁ CHOSZCZNO;
SENIOR MEN LEFT 78 KG SENIOR MEN RIGHT 78 KG
1. PIECHNA, ŁUKASZ. SDS TOMASZÓW MAZ.; 1. BARTOSIEWICZ, DAWID. ZŁOTY ORZEŁ CHOSZCZNO;
2. GROCH, DAREK. WIKING NISKO; 2. PIECHNA, ŁUKASZ. SDS TOMASZÓW MAZ.;
3. CHODYNA, MARIUSZ. HULK WĘGRÓW; 3. IZBIŃSKI, CEZARY. SDS TOMASZÓW MAZ.;
4. KĄŚ, PAWEŁ. NIEDŹWIEDZIE ORAWY; 4. CHODYNA, MARIUSZ. HULK WĘGRÓW;
5. IZBIŃSKI, CEZARY. SDS TOMASZÓW MAZ.; 5. SVETLOSAK, LUBOMIR. SLOVAKIA;
6. SVETLOSAK, LUBOMIR. SLOVAKIA; 6. GROCH, DAREK. WIKING NISKO;
7. ROSŁON, KAROL. ARMFIGHT PIASECZNO; 7. KĄŚ, PAWEŁ. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
8. GETTLER, PAVOL. SLOVAKIA; 8. RAJCHEL, JAKUB. SKORPION RYMANÓW;
9. RAJCHEL, JAKUB. SKORPION RYMANÓW; 9. ROSŁON, KAROL. ARMFIGHT PIASECZNO;
10. ŁABUDA, ARTUR. PODSARNIE;
11. JURASZ, KONRAD. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
12. GETTLER, PAVOL. SLOVAKIA;
SENIOR MEN LEFT 86 KG SENIOR MEN RIGHT 86 KG
1. GOMOLA, PAWEŁ. MCKIS TYTAN JAWORZNO; 1. WOJTYRA, EMIL. HULK WĘGRÓW;
2. WATROS, KAMIL. ZŁOTY TUR GDYNIA; 2. GOMOLA, PAWEŁ. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
3. OBŁUSKI, ŁUKASZ. ZŁOTY TUR GDYNIA; 3. OBŁUSKI, ŁUKASZ. ZŁOTY TUR GDYNIA;
4. GRZELAK, TOMEK. KS PIERWSZEGO BĘDZIN; 4. HARKABUZIK, PIOTR. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
5. ŁACIAK, KAMIL. NIEDŹWIEDZIE ORAWY; 5. WATROS, KAMIL. ZŁOTY TUR GDYNIA;
6. ŁACIAK, KAMIL. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
7. GRZELAK, TOMEK. KS PIERWSZEGO BĘDZIN;
SENIOR MEN LEFT 95 KG SENIOR MEN RIGHT 95 KG
1. WĘGLICKI, MICHAŁ. ARMFIGHT PIASECZNO; 1. WĘGLICKI, MICHAŁ. ARMFIGHT PIASECZNO;
2. DOBROVIC, RADOSLAV. SLOVAKIA; 2. MOLENDA, MARCIN. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
3. JANCZY, JAKUB. NIEDŹWIEDZIE ORAWY; 3. JANCZY, JAKUB. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
4. MOLENDA, MARCIN. MCKIS TYTAN JAWORZNO; 4. FUDAŁA, LUCJAN. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
5. FUDAŁA, LUCJAN. MCKIS TYTAN JAWORZNO; 5. DOBROVIC, RADOSLAV. SLOVAKIA;
6. WOŹNIAK, ADAM. KONKOLÓWKA; 6. KOLASA, PAWEŁ. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
7. KOLASA, PAWEŁ. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
SENIOR MEN LEFT +95 KG SENIOR MEN RIGHT +95 KG
1. ŻÓŁCIŃSKI, JAN. PYTON; 1. SKALSKI, MARCIN. ARMFIGHT PIASECZNO;
2. MUSZCZAK, DARIUSZ. MCKIS TYTAN JAWORZNO; 2. ŻÓŁCIŃSKI, JAN. PYTON;
3. SKALSKI, MARCIN. ARMFIGHT PIASECZNO; 3. ŻOCHOL, TOMASZ. TITANARM OPOLE;
4. WALCZAK, SZYMON. ARMFIGHT PIASECZNO; 4. MAJAK, MAREK. ARMFIGHT PIASECZNO;
5. GROCHAL, ZDZISŁAW. NIEDŹWIEDZIE ORAWY; 5. WALCZAK, SZYMON. ARMFIGHT PIASECZNO;
6. ŻOCHOL, TOMASZ. TITANARM OPOLE; 6. TAŃSKI, TOMASZ. ARMSTAL ŁÓDŹ;
7. MAJAK, MAREK. ARMFIGHT PIASECZNO; 7. MUSZCZAK, DARIUSZ. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
8. TAŃSKI, TOMASZ. ARMSTAL ŁÓDŹ;
SENIOR MEN RIGHT OPEN
1. PUSHKAR, ANDRIY. UKRAINE;
2. SKALSKI, MARCIN. ARMFIGHT PIASECZNO;
3. WĘGLICKI, MICHAŁ. ARMFIGHT PIASECZNO;
4. ŻÓŁCIŃSKI, JAN. PYTON;
5. MUSZCZAK, DARIUSZ. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
6. PODGÓRSKI, MARIUSZ. PYTON;
7. OBŁUSKI, ŁUKASZ. ZŁOTY TUR GDYNIA;
8. BARTOSIEWICZ, DAWID. ZŁOTY ORZEŁ CHOSZCZNO;
9. GOMOLA, PAWEŁ. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
10. MOLENDA, MARCIN. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
11. WOJTYRA, EMIL. HULK WĘGRÓW;
12. IZBIŃSKI, CEZARY. SDS TOMASZÓW MAZ.;
13. MYSZKIEWICZ, KAROL. PYTON;
14. PIECHNA, ŁUKASZ. SDS TOMASZÓW MAZ.;
15. WALCZAK, SZYMON. ARMFIGHT PIASECZNO;
16. ŻOCHOL, TOMASZ. TITANARM OPOLE;
AMATORS MEN RIGHT OPEN
1. ŻOCHOL, TOMASZ. TITANARM OPOLE;
2. GROCHAL, ZDZISŁAW. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
3. VERNICEK, JAROSLAV. SLOVAKIA;
4. CZERNIK, KRZYSZTOF. BUKOWINA TATRZAŃSKA;
5. JODŁOWSKI, ANDRZEJ. CZUDEC;
6. KOLESNIK, MYKOLA. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
7. JAWORSKI, TOMASZ. WIKING NISKO;
8. KOŁODZIEJCZYK, MATEUSZ. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
9. MELCER, ADRIAN. WISŁA;
10. WOŹNIAK, ADAM. KONKOLÓWKA;
11. RAJCHEL, JAKUB. SKORPION RYMANÓW;
12. CIBA, PRZEMYSŁAW. WIKING NISKO;
13. KOLASA, PAWEŁ. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
14. HRESKA, MARIAN. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
JUNIOR18 MEN RIGHT 75 KG
1. KOTUL, FRANTISEK. SLOVAKIA;
2. KOMENDA, JAKUB. SLOVAKIA;
3. LUKASZCZYK, KAMIL. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
4. JÓZEFEK, NORBERT. WIKING NISKO;
5. MADEJA, MICHAŁ. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
6. PANIAK, PAWEŁ. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
7. ZACHORA, DAWID. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
8. KULIGA, KRYSTIAN. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
9. DUDZIAK, KAMIL. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
10. VALKOVIC, PAVOL. SLOVAKIA;
11. DANKO, GABRIEL. SLOVAKIA;
JUNIOR18 MEN RIGHT +75 KG
1. HARKABUZIK, PIOTR. NIEDŹWIEDZIE ORAWY;
2. RADZIK, PIOTR. WIKING NISKO;
3. CONTOFALSKY, RADOVAN. SLOVAKIA;
4. BADECKI, DOMINIK. BLACK SCORPION PRZYŁĘK;
5. GOLIAN, MICHAL. SLOVAKIA;
SENIOR WOMEN LEFT OPEN SENIOR WOMEN RIGHT OPEN
1. OCIPOVA, VERONIKA. SLOVAKIA; 1. OCIPOVA, VERONIKA. SLOVAKIA;
2. DAMIŃSKA, JOANNA. ARMSTAL ŁÓDŹ; 2. DAMIŃSKA, JOANNA. ARMSTAL ŁÓDŹ;

(If you copy this results table, please also add a link to this article)

This results table was made by XSportNews.com using the official results from Orawa Armwrestling Challenge.
Andrey Pushkar - ORAWA ARMWRESTLING CHALLENGE 2013
Andrey Pushkar – ORAWA ARMWRESTLING CHALLENGE 2013 │Photo Source: Orawa Armwrestling Challenge 2013 – piotrekurban.com – fotografia
See more photos on ► Orawa Armwrestling Challenge 2013 – piotrekurban.com – fotografia ◄

Orava Armwrestling Challenge 2013 part 47

See more videos on armpowernet

Go like the facebook page ► www.facebook.com/OrawaAC ◄

See all the articles about #